Mean Well LED Driver LPHC-18-350 350mA (6-48v) IP67 (Henry)
DR CC LPHC-18-350
The Mean Well LED Driver LPHC-18-350 is a 18 Watt, 350mA constant current driver 6-48V.
- 180~264VAC input only (Not for USA)
- Fully encapsulated with IP67 level
- Protections: Short circuit / Over voltage / Over temp.
- Constant current design (C.C. mode)
- Class 2 power unit / Pass LPS
- Isolation class II, no F.G.
- Cooling by free air convection
- 100% full load burn-in test
- 2 years warranty
MAGTECH Constant Current Driver | 3-12V | 12W